Ушанаванне найстарэйшай супрацоўніцы музея Шчарбаковай Марыны Аляксандраўны

18 кастрычніка 2022 года ў музеі “Дом Ваньковічаў. Культура і мастацтва першай паловы ХIХ стагоддзя” прайшло ўшанаванне найстарэйшай супрацоўніцы музея Шчарбаковай Марыны Аляксандраўны.

Марына Аляксандраўна пачала свой працоўны шлях у 1977 годзе ў Нацыянальным мастацкім музеі Рэспублікі Беларусь, дзе была навуковым, старшым навуковым супрацоўнікам, загадчыкам сектара арганізацыйна-масавай работы. Сёння яна з’яўляецца супрацоўнікам філіяла музея “Дом Ваньковічаў”.

У ўшанаванні прынялі ўдзел: намеснік генеральнага дырэктара па агульных пытаннях і рэстаўрацыі Вечар С. У., загадчык аддзела кадраў Страцьева В. Р., загадчык аддзела навукова-асветніцкай работы Шантар Д. Г. і іншыя супрацоўнікі музея.